לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

עורך דין זכויות יוצרים

בעידן הדיגיטאלי, ציבור המשתמשים זוכה לנגישות כמעט בלתי מוגבלת לתכנים ברשת. לכך, יש להוסיף את העובדה כי הטכנולוגיות הקיימות כיום, מאפשרות אנונימיות מוחלטת ויחד – נוצרת בעיה אמיתית של שמירה על זכויות יוצרים.

חוק זכויות יוצרים אמון על ההגנה של זכות היוצר ומאפשר לנפגעים, לקבל פיצוי כספי, גם ללא הוכחת הנזק. למימוש הזכות לפיצוי, יש לפנות אל עורך דין זכויות יוצרים.

תחום הקניין הרוחני בכלל וזכויות יוצרים בפרט, הוא תחום משפטי סבוך הדורש ידע מקצועי רחב וניסיון בטיפול בתביעות. לפיכך, אם יש לכם עילת תביעה, פנו אך ורק אל עורך דין זכויות יוצרים.

מהו שימוש אסור?

בתי המשפט מפצים תובעים בגין הפרת זכויות יוצרים, כאשר השימוש שנעשה ביצירה, איננו לגיטימי ועל כן יוגדר, כשימוש אסור.

שימוש אסור הוא שימוש שאיננו מופיע ברשימת השימושים המותרים שבחוק ואינו נקבע ככזה, על פי פסיקת בתי המשפט.

על בית המשפט לאזן, בכל מקרה ומקרה, בין זכות המשתמש לזכות היוצר על יצירתו, כאשר מרבית המקרים, נוטה כף המאזניים לכיוון המשתמש.

כאשר השימוש אינו לצורך אישי, אלא מסחרי, כאשר הוא גרם להפסד כלכלי ניכר ליוצר, ייטה בית המשפט לראות בשימוש זה כאסור ויקבל את תביעת היוצר לפיצוי.

חוק זכויות יוצרים, כולל רשימה פתוחה של שימושים מותרים, אשר אינם מהווים פגיעה של זכויות יוצרים. דחיית תביעת זכויות יוצרים, משמעותה הוספת שימוש נוסף לרשימת השימושים המותרים.

מה קורה כאשר לא ניתן להוכיח את הנזק?עורך דין זכויות יוצרים

אחת הבעיות המרכזיות בתחום זכויות יוצרים, הוא הוכחת הנזק. למרות כי מדובר לעיתים בהפסדים כלכליים אדירים, הוכחת הנזק אינה תמיד אפשרית.

נתון זה מונע מרבים, לממש את זכותם לפיצוי אך חשוב לדעת כי ישנה אפשרות לקבל פיצוי כספי מבית המשפט, גם ללא הוכחת הנזק:

1. דרישה בכתב התביעה : עורך דין זכויות יוצרים ידרוש בכתב התביעה, קבלת פיצוי כספי ללא הוכחת נזק.

2. פיצוי בסכום מוגבל : על פי החוק, רשאי בית המשפט לפסוק פיצוי של עד 100,000 ₪.

3. שימוש מסחרי : בית המשפט משתמש בסמכותו זו, כאשר ברור כי מדובר היה בשימוש מסחרי, למטרות רווח.

אם נפגעת משימוש מסחרי ביצירתך, פנה אל עורך דין זכויות יוצרים. עורך הדין יבדוק את נסיבות המקרה וייבחן את כדאיות התביעה. היה ויש טעם לה.

פתרון לבעיית האכיפה

ההתפתחות הטכנולוגית באינטרנט, שומרת על פרטיות המשתמש, עניין חיובי כשלעצמו, אך בעייתי מאוד, כאשר אותו משתמש, פוגע בזכויות יוצרים.

הקושי לאכוף פגיעה בזכויות יוצרים ברשת, הוא ברור וידוע. השאלה היא האם יש לקושי זה פתרונות?

אחד מן הפתרונות המוצעים הוא מתן אפשרות למינויים זולים ברשת, אשר יהווה תמריץ לציבור המשתמשים, לרכוש את המנוי ולא לפגוע בזכויות יוצרים.

לדוגמא, מנוי מוזל למאגר מוזיקה, במסגרתו תימכר כמות גדולה של קבצי מוזיקה, יכול לצמצם את ההורדות הבלתי חוקיות הפוגעות באופן מהותי בזכות היוצר.

עו"ד אמיר מורשתי – סנגור פלילי, בעל ניסיון רב בייצוג נחקרים, חשודים ונאשמים בפלילים, בין היתר: עבירות סמים,  אלימות, עבירות צווארון לבן, עבירות מס, מרמה, הונאה ועוד.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אמיר מורשתיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.האמור לעיל ובכל המאמרים באתר עבירות סמים אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני הבוחן את נסיבות העניין הספציפי. המסתמך על המידע עושה כן על אחריותו האישית בלבד.